#6 Alternatywy do słodkiego stołu, czyli co ciekawego możemy zaserwować naszym gościom weselnym.


Słodkie stoły królują na uroczystościach już jakieś dobre 6/7 lat i mają się całkiem dobrze. Zagnieździły się w naszych umysłach na tyle, że większość z nas babeczek myśli o takim słodkim bufecie. Są piękne ubrane w tematyczne szaty, przyciągają słodką wonią… od której już co niektórych mdli. Coraz więcej dostaję zapytań “Jasmin, masz jakąś alternatywę?” , “Co jeszcze ciekawego może się pojawić na bufecie weselnym?”

Przygotowałam dla Was 7 realizacji, które odbyły się już w naszym obiekcie Bajka Hotel & Resort.

Ważne jest dla mnie zaznaczenie co jest realizacją, a co jedynie inspiracją. Dlaczego? Lubię polecać rzeczy i firmy, które sama widziałam w akcji, bądź mogłam być częścią pewnej realizacji. Tak już mam, że jak się nie znam to nie piszę lub podkreślam, że “u źródła” nie byłam! Zerknij na inne strony, czy tam też tak jest? Czy za popularnymi stronami ślubnymi stoi człowiek, który wie, był, widział, czy copywriterzy, którzy napiepsz… i kopiują treści nie szlifując swoich wpisów. Niestety taka jest smutna prawda, że to ilość treści a niekoniecznie jakość informacji dot. branży ślubnej jest w internecie najważniejsza. Postanawiam to zmienić, więc cieszę się, że jesteś ze mną. Pamiętaj, że w Bajka Hotel & Resort po podpisaniu umowy dostajesz listę firm, które polecamy. Jak została zrobiona i kto ją stworzył? Ja ją stworzyłam i jest ona bardzo subiektywna, ponieważ wpisałam tam wszystkich, których uważam za godnych polecenia. Sama ją tworzę i nie przyjmuję zgłoszeń od firmy, abym je dopisać do listy. Ot i cała tajemnica magicznej listy firm poleconych. Dbam, aby znalazły się tam tylko sprawdzone firmy. I uwaga dla podejrzliwych! Nie, my jako firma nie mamy z tego żadnych benefitów, nie podajemy zawyżonych cen, ani nie podajemy żadnych dziwnych informacji, o co co niektórzy mogą nas podejrzewać. Nie na tym zarabiamy. Naszą intencją jest wskazać znanych nam pasjonatów z branży ślubnej.

Zatem co zamiast słodkiego stołu?

#1 Fit stoły - świetna alternatywa dla słodkich stołów.

To już chyba nie tylko moda, ale pewien lifestyle, aby się zdrowo odżywiać. Dlaczego więc w dniu wesele dostarczać organizmowi ogromnej dawki cukru? Jeśli Wasi znajomi są fit i Wy również dbacie o swoje zdrowie to dlaczego w tym dniu miałoby być inaczej? Bo owoce są nudne? Oj nie! Popatrzcie na poniższą realizację. Firma Wintydż z Opola realizuje zdrowe alternatywy dla słodkiego stołu. Czy podczas gorącego lata, zimne owoce, lekkie i zdrowe, nie byłyby lepsze niż krem, śmietanka i ciężkie ciacha?

Poniższe zdjęcia z realizacji w Bajka Hotel & Resort z genialną wedding planerką Glamour Events . Fot. Kamila Ilnicka
Oprócz słodkiego stołu firma ta serwuje też genialne drinki i poncze. Odwiedźcie ich stronę internetową i przekonajcie się sami jaką mają ofertę. Poniżej link:

https://www.facebook.com/chcebycwintydz

Natomiast jeśli jesteście spoza województwa opolskiego zapytajcie managera na sali czy mogliby Wam wycenić taką usługę. W google warto też wpisać ”carving”- co oznacza sztukę rzeźbienia w owocach. Jeśli ktoś posiada takie umiejętności to zapewne przygotowanie fit bufetu powinno być dla takiej osoby pestką.

#2 Tajskie lody

Kolejną alternatywą, która chyba już 4 razy miała miejsce w Bajaka Hotel & Resort to tajskie lody. Świetna atrakcja! W naszym obiekcie serwowane były zarówno na sali namiotu weselnego podczas uroczystości weselnej, jak i w dniu poprawin w formie food trucka. Tuk tuk tajskie lody, firma obecna podczas naszych uroczystości to ogólnopolska sieć, więc franczyzobiorcą mogą być również osoby niekoniecznie z województwa opolskiego. Co to oznacza? Że standard podania, produkty i procedury są narzucone z góry i muszą być przestrzegane. Jeśli wyszukacie tą firmę w swojej okolicy będziecie mieli pewność, że na Waszym weselu, podobnie jak na organizowanych w Bajce, nie zawiodą! Wpiszcie w wyszukiwarkę “ tajskie lody” i zobaczcie na mapach google, kto jest w Waszej okolicy. Zapytajcie też menadżera obiektu o zgodę, udostępnienie odpowiedniej mocy zasilania prądem oraz czy nie istnieje jakaś dodatkowa opłata za przyjazd food trucka. W naszym obiekcie żadnych takich opłat nie ma i chętnie zgadzamy się na dodatkowe atrakcje i foodtrucki, które stoją w ogrodzie przy namiocie weselnym marzeń, czy też na plaży kiedy Para Młoda wynajmuje sobie cały tere należący do naszego Resortu.#3 Prosecco z kija - moje ulubione.

Prosecco to jest to. Elegancki, nienachalny alkohol, który podany w takiej formie pięknie prezentuje się w naszym ogrodzie lub zaaranżowanej strefie chill out. Dlaczego tylko panowie mieli mieć swój trunk bogów z kija? Boginiom (babeczkom GPS) również się należy! No to cheers!W akcji widziałam:

http://lapetiteproseccovan.com/

https://vanprosecco.pl/nasze-prosecco-vany/

Inne firmy: ( polecam też wpisać w google i poszukać kogoś ze swojego województwa, może być taniej ze względu na koszty związane z transportem)

https://culaccino.pl/prosecco-van/

https://frizzanti.pl/

Zdjęcia autorstwa Kamili Ilnickiej przy współpracy z wedding planerką - moje śluby


#4 Finger food- czyli mini wytrawne przekąski zyskują coraz większe uznanie wśród Polaków.

Kiedy i gdzie są serwowane? Podczas życzeń na sali, gdzie po aperitifie (toaście z prosecco) każdy przeskakuje już z nóżki na nóżkę z głodu. A wiadomo Polak głodny Polak zły, więc taka mała przekąska będzie bardzo mile widziana ;) . W Bajka Hotel & Resort serwujemy je też często po ceremonii zaślubin gdzie przy lampce szampana towarzyszy Wam podczas składania sobie życzeń na wolnym powietrzu. Finger food są nieodłącznym elementem podczas wesel polsko-francuskich, polsko-niemiecki, polsko-amerykańskich… i innych gdzie (przeważnie) piękna Polka wychodzi za mąż za obcokrajowca.Zdjęcia Pawła Kowalewskiego- mojego fotografa ślubego. Zdjęcie wykonane w Bajka Hotel & Resort podczas mojego wesela.#5 Stół z lemoniadą / ponczem

Nie tylko wyglądają przepięknie ale i obłędnie smakują. I umówmy się - sprawdzą się zarówno w upalny dzień weselny, ale i też na kaca po udanej imprezie. Takie lemoniady przygotowuje wspomniana już firma Wintydż. Jeśli w pobliżu Waszego domu weselnego nie ma takiej firmy to zapytajcie managera obiektu czy nie mogliby przygotować i zaproponować takiej atrakcji w swojej ofercie. Warto też zapytać chłopaków z drink barów (jeśli korzystacie z takiej opcji) czy nie przygotowaliby także lemoniad. Z doświadczenia wiem, że często się zgadzają.


#6 Piwny kącik - a to sztos!

Sprawdzają się świetnie na weselach w plenerze, ale nie tylko. Poniższe zdjęcie jest z mojej uroczystości weselnej organizowanej w Bajka Hotel & Resort. Jest to duża stara żeliwna micha (pierwotnie miała być to taczka), w której wyłożyliśmy worki a następnie wsypaliśmy lód. Dobrze sprawdzą się piwa rzemieślnicze o różnych smakach czy cydry (wiem że to nie piwo), po które goście będą mogli sięgnąć kiedy tylko najdzie ich ochota. Wchodząc na IG czy Printeresta znajdziecie wiele inspiracji. Całość wyniosła mnie około 500 zł ( zakup około 120 piw ), piwa niszowe nie należą do najtańszych, również czas, lód i inne rzeczy. Ale czy było warto? Oczywiście! Gwarą śląską napisałam ,, weź se piwko" -no to sobie wzięli ;)


#7 Pizza - czemu nie?

W naszym obiekcie serwowaliśmy ją już kilkakrotnie. Raz w formie tortu weselnego - co mocno zaskoczyło gości, ale przyjęli tą piękną wersję z dużym entuzjazmem. Innym razem podczas poprawin pomogliśmy w zorganizowaniu food trucka, który serwował gościom pizzę z pieca opalanego drewnem. To był szos! Niestety nie mam z tych uroczystości zdjęć. Wrzucam natomiast inspiracje z printeresta oraz link do osoby która takie cuda robi.W internecie można znaleźć:

https://www.happylittletruck.com/A ty jesteś team ciacho czy raczej wybierzesz jedną z powyższych alternatyw ?

46 wyświetlenia0 komentarz

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER ABY OTRZYMAĆ PLIK PDF O KORONAWIRUSIE VS WESELE 2020 

  • Grey Instagram Icon
  • Grey Facebook Icon

© 2023 by Shades of Pink. Proudly created with Wix.com